معرفی قناری لارگوت اسپانیایی Spanish llarguet

معرفی قناری لارگوت اسپانیایی Spanish llarguet

www.Canary98.ir

معرفی و استاندارد قناری لارگوت قناری لارگوت جدید قناری لارگوت قناری کده قناری زیبا قناری رسمی بلند قناری عکس های قناری لارگوت عکس های قناری عکس قناری سایت قناری استاندارد قناری لارگوت اسپانیایی استاندارد قناری لارگوت استاندارد قناری

معرفی قناری لارگوت اسپانیایی Spanish llarguet :

بدرستی مشخص نیست که تاریخ بوجود آمدن نژاد « لارگورت» کی میباشد اگر چه طبق شواهد چنین بنظر میرسد که این نوع به بین سالهای 1940 تا 1950  و استان کامیلتون باز می گردد که یکی از مناطق اصلی پرورش نژاد قناری در اسپانیا بوده و از پرو پا قرص ترین طرفداران جوجه کشی و پروار بندی قناری برخوردار است.

از اطلاعات بدست آمده چنین بر می آید که تشخیص و تعیین اولیه خصوصا در زمینه رنگبندی نژادی توسط جان باتیستا و به همراهی برخی از دوستانش در شهر بوریا(یکی از شهرستانهای استان کامیلتون اسپانیا) صورت گرفته که این دسته بندی و انگیزه اصلی آن بیشتر مرهون محبوبیت این نژاد در بین طرفداران قناری در آن منطقه بوده است.

از این تاریخ به بعد این گونه بیشتر با نام «بایوس» که البته اشاره ای به بالهای زینتی و وضعیت فیزیکی این نوع قناری است که همانند شکل پر و بال شاهین است شناخته می شده و تا به امروز نسبت به جوجه کشی آن با همین عنوان ادامه داده اند.ولی باید متذکر شد که آنها را با نام «کامالوت» نیز که به معنای «بلند پاها» میباشد هم میشناسند که درگویش محلی اسپانیایی به آنها «زانکودوس» می گویند.

معرفی و استاندارد قناری لارگوت قناری لارگوت جدید قناری لارگوت قناری کده قناری زیبا قناری رسمی بلند قناری عکس های قناری لارگوت عکس های قناری عکس قناری سایت قناری استاندارد قناری لارگوت اسپانیایی استاندارد قناری لارگوت استاندارد قناری

در واقع برای مدت زمانی طولانی کامالوتها از طبقه بندی خاص و کلا سربندی استاندارد و معینی برخوردار نبوده اند اما بعدها این روند تغییر پیدا کرد.چرا که عرضه این گونه بواسطه پاهای نسبتا بلند فیزیک بندی مناسب و کشیده به منظور رفع نیاز روز افزون و در خواست بسیار بالا از اقبال خوبی برخوردار شد.

این موضوع به حدی در بازار نمود پیدا کرد که اکثر پرورش دهنده گان با توجه به تقاضای بازار و همچنین خصوصیات ذاتی گونه جدید مخصوصا طیف وسیع رنگبندی در این گونه نسبت به سرمایه گذاری برای کپی برداری و جوجه کشی اقدام نمودند.

معرفی و استاندارد قناری لارگوت قناری لارگوت جدید قناری لارگوت قناری کده قناری زیبا قناری رسمی بلند قناری عکس های قناری لارگوت عکس های قناری عکس قناری سایت قناری استاندارد قناری لارگوت اسپانیایی استاندارد قناری لارگوت استاندارد قناری

شهرت کامالوتها از دیوارهای کامیلتون هم گذشت بطوریکه حتی پرورش دهنده گان استان سویل را نیز تحت تاثیر قرار داد.زیرا جوجه کشان سویلی که بیشتر مشغول جوجه کشی از نژادی بعنوان «ظریف سویل» یا «فنوس سویلیانوس» بودند.حال میتوانستند نژادی با ویژگی های بدنی کشیده تر و پاهای بلندتر داشته باشند.

خوشبختانه نمایش و عرضه محصول این بازپروری باعث همان رضایت و اقبال در حیطه استانی و حداقل در استان والنسیا شده است به همین سبب کمیسیون فنی و کالج ملی ارزیابی نژادی این نوع نژاد را تحت عنوان «لارگوایلو» به ثبت رسانده است.

این نژاد در مسابقات رسمی «اورنیتولوجی کس» در سالهای 94و95و96 میلادی به ترتیب بعنوان نژاد لارگوایلو و لارگوت اسپانیایی شناخته شد.

از آنجا که این نژاد به عنوان یک نژاد رسمی در کشور شناخته شد بر آن شدیم تا آن را در سطح بین المللی نیز عرضه کنیم که البته در مسابقات جهانی سالهای 2001 تا 2003 در پرتقال.بلژیک و فرانسه بطور کامل مورد تایید قرار گرفت.

*بنابراین بدین ترتیب لارگوت بر اساس قوانین COM بعنوان نژاد جدید لارگوت اسپانیایی شناخته شده است.

 

استاندارد قناری لارگوت اسپانیایی :

برای مطالعه استاندارد روی لینک زیر کلیک کنید .

استاندارد قناری لارگوت اسپانیایی  spanish llarguet

منبع : قناری کده

نوید احمدی

از کودکی به قناری علاقه مند بودم و آواز قناری نیز در منزل ما طنین انداز بود . در نوجوانی به وبلاگ نویسی و طراحی سایت علاقه مند شدم و این حرفه را در پیش گرفتم ، گذشت و مجددا تعدادی قناری تهیه کردم و با نبود منبع آموزشی درست درمان به فکر ایجاد یک مرجع آموزشی اینترنتی در مورد قناری افتادم که از منابع معتبر تهیه شده باشد. اکنون این مرجع آموزشی "قناری کده" نام دارد.

مطالب مرتبط

دستگاه جوجه کشی قناری یک محصول کاملا متفاوت از گروه صنعتی اسکندری ویژه جوجه کشی از پرندگان گران قیمت و زینتی از جلمه قناری ، فنچ ، انواع نژاد طوطی ، کاسکو ، عروس هلندی ، طاووس ، انواع نژاد خروس لاری و ...می باشد. این محصول با نام تجاری Easy Bator 6 یک محصول کاملا صادراتی و قابل رقابت با نمونه های خارجی علی الخصوص آرکام کره بوده و تمامی قطعات این دستگاه جوجه کشی به جز سنسور دستگاه ساخت کشور مالزی و بسیار با کیفیت می باشد. بدنه ای از جنس ABS ضد اشعه مضر خورشید ، شفاف و بسیار مقاوم در برابر ضربه . برد این محصول از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی هوش مصنوعی با سیستم فاز منطقی طراحی گردیده است. سه نمایشگر دما ، رطوبت و روز شمار بر روی برد گنجانده شده است. دو سنسور داخلی ( SHT SENSIRION ) ساخت کشور سوئیس و سنسور خارجی در این محصول برای سنجش دما و رطوبت قرار گرفته است. سیستم بروز شده تامین رطوبت ویژه جوجه کشی از پرندگان زینتی یعنی سیستم تامین رطوبت پد سلولوزی با تکنولوژی نانو به همراه پمپ آب خارجی از دست آوردهای گروه صنعتی اسکندری در صنعت جوجه کشی می باشد . دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور 6 نسل جدید از دستگاه های جوجه کشی خانگی می باشد که توسط گروه صنعتی اسکندری بعد از سه سال تحقیق و توسعه تولید و روانه بازار های داخلی و خارجی گردیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به وبسایت رسمی گروه صنعتی اسکندری www.chicken-device.ir مراجعه فرمایید.

دستگاه جوجه کشی قناری

3 دیدگاه‌

  1. كوروش گفت:

    خيلي عالي بود ممنون

  1. ۲۹ شهریور , ۱۳۹۴

    […] معرفی قناری لارگوت اسپانیایی Spanish llarguet […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.