علت پَر کنی قناری های مولد در دوران جوجه کشی

علت پر کندن قناری های مولد در دوران جوجه کشی و تهیه لانه

www.canary98.ir

ماده قناری قناری علت پَر کنی قناری های مولد در دوران جوجه کشی علت پر کندن قناری های مولد در دوران جوجه کشی و تهیه لانه رفع پر کندن قناری پر کنی ماده قناری پر کندن قناری ها پر کندن قناری از جوجه ها پر کندن قناری بیماری کندن پر ها

با سلام خدمت تمامی دوستان قناری کده ای
امیدوارم در هر ﺟﺎﻱ ﺩﻧﻴﺎ هستید شاد و خُرم باشید
ممنون از اینکه چند ساله ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺸﻘﺘﻬﺎ درکنار ما و همراه ما بوده اید !

دوستان امروز ﻣﻴﺨﻮاﻫﻢ راجب علت پرکنی قناری های مولد در دوران جوجه کشی ﻣﻂﻠﺒﻲ ﺭا ﺑﻴﺎﻥ ﻛﻨﻢ. پس در ادامه مطلب همراه ما باشید …
چرا قناری های مولد در دوران جوجه کشی با وجود مـــواد لازم برای لانه سازی از قبیل ( پنبه الیاف و کاغد) باز از پر جوجه ها برای لانه سازی استفاده میکنند ؟؟؟؟؟

تا به امروز دﻻﻳﻠﻲ مختلفی ﺗﻮﺳﻄ پرورشدهنگان و محقق هاي ﻣﺨﺘﻠﻒ ارایه شده و شنیده ایم. اﻣﺎ بازﻫﻢ با رعایت نکات ذﻛﺮ ﺷﺪﻩ, ﻫﻨﻮﺯشاهد تکرار دوباره عادت بد پرکنی توسط والـــــدین ﻫﺴﺘﻴﻢ!

ﭼﻨﺪﻱ ﭘﻴﺶتوسط محـــقق هاي اســـپانیایی یک دلیل جــدید کشــف شــده که بنده بعد از تحقیقات و مطالعه برای شما ﺁﻥ را به زبان ساده ﺗﺮ توضیح میدﻫﻢ.

محققان اﺳﭙﺎﻧﻴﺎﻳﻲ از “گروه اکولوژی تجربی ایستگاه کاربردی و تکاملی مناطق خشک شورای عالی تحقیقات علمی” (EEZA-CSIC) در آلمریا (اسپانیا) از وجود اثرات ضد میکروبی بر روی پرﻫﺎﻱ پرندگان که با آن درساخت لانه ﺑﺮاﻱ جوجه کشی بسیاری از پرندگان مورد استفاده قرار میگیرد خبر داده اﻧﺪ.

محققان اسپانیایی اﻋﻼﻡ ﻛﺮﺩﻧﺪ پرهای پرندگان با خاصیت ضد میکروبی و اثر گزاری منفی ﺑﺮ روی تعادل زندگی میکرو ارگانیسم های بیماری زاست که روند زندگی آنها را کند ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ.

از نظر محققان این باکتری هاي موجود بر روی تخم میتونن به داخل تخم نفوذ ﻛﻨﻨﺪ و برای جنین خطر ساز باﺷﻨﺪ و پرهای موجود در لانه میتواﻧﻨﺪ ﺗﻌﺪاﺩ ﺁﻧﻬﺎ ﺭا کاهش بدﻫﻨﺪ و در روند رشد آنها تداخل ایجاد ﻛﻨﻨﺪ.

با توجه به شرایط دما و رطوبت در محل زندگی پرندگان این قضیه میتواﻧﺪ ﻛﻪ ﺩﺭ ارتباط با فعالیت های باکتری ها در لانه پرنده و منجر به رشد میکروارگانیسم های مختلف است ﺑﺸﻮﺩ و طبق گفته محققان آنها میتوانند در شرایط مطلوب از پوسته تخم به داخل نفوذ کرده و باعث بیماری جوجه محیط آینده باﺷﻨﺪ.

برای محافظت در برابر این عوامل بیماری زا پرندگان با تجربه و بزرگسال از سیستم های مختلفی استفاده ﻣﻴﻜﻨﻨﺪ.

برای مثال در طبیعت دیده شده پرندگان مختلف برای لانه سازی از برخی گیاهان و ﺣﺘﻲ ته سیگار اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﻛﺮﺩﻩ اﻧﺪ و طبق ازمایش های مداوم دیده شده ﻻنه ها از لحاظ باکتری ها پاک بوده اند.

طبق ۲سال آزمون در یک منطقه روستایی در اسپانیا گفته شده پرهایی ﻛﻪ برای لونه سازی توسط پرندگان بکار برده شده از مرغ های بومی آن منطقه بوده اند و لانه با مقداری گیاه و پر ساخته شده است ﻛﻪ این اﻣﺮ باعث عدم رشد باکتری ها و ﻳﺎ کند کردن روند تولید مثل آنها در لانه بوده است.

کارشناسان دریافتند که اثرات سودمند از پر اﺳﺘﻔﺎﺩﻩ شده در دو نوع لانه شناسایی شده است و نتیجه سودمند پر ها بر روی باکتری ها ثابت شده اند و نتیجه مثبت بر روی روند تولید مثل و جوجه کشی و سلامت جوجه ها داشته اﻧﺪ.

نتیجه گیری ﻣﻦ اﺯ این تحقیقات این بوده ﻛﻪ تداخل در روند لانه سازی قناری ماده و حذف پرها از لانه برای ما سودمند ﻧﺨﻮاهد بود و بهترین کار طبیعی برخورد کردن ﺑﺎ ﺁﻧﻬﺎ و ﺩﺳﺖ ﻧﺰﺩﻥ ﺑﻪ ﭘﺮﻫﺎﻱ ﺩاﺧﻞ ﻻﻧﻪ است. ﺣﺘﻲ ﻣﺨﻠﻮﻁ ﻛﺮﺩﻥ ﻣﻘﺪاﺭﻱ اﺯ ﭘﺮﻫﺎﻱ ﺭﻳﺨﺘﻪ ﺷﺪﻩ ﻗﺒﻠﻲ ﺑﺎ اﻟﻴﺎﻑ و ﭘﻨﺒﻪ ﺑﺮاﻱ ﻻﻧﻪ ﺳﺎﺯﻱ ﻣﻴﺘﻮاﻧﺪ ﺑﻪ اﻳﻦ اﻣﺮ ﻛﻤﻚ ﻛﻨﺪ و ﺑﺎﻋﺚ ﺷﻮﺩ ﻛﻪ ﻣﺎﺩﺭ ﻛﻤﺘﺮ اﺯ ﺟﻮﺟﻪ ﻫﺎ ﭘﺮ ﺑﻜﻨﺪ.

موفق و موید باشید

نویسنده : احمد جدی پور

قناری کده

نوید احمدی

از کودکی به قناری علاقه مند بودم و آواز قناری نیز در منزل ما طنین انداز بود . در نوجوانی به وبلاگ نویسی و طراحی سایت علاقه مند شدم و این حرفه را در پیش گرفتم ، گذشت و مجددا تعدادی قناری تهیه کردم و با نبود منبع آموزشی درست درمان به فکر ایجاد یک مرجع آموزشی اینترنتی در مورد قناری افتادم که از منابع معتبر تهیه شده باشد. اکنون این مرجع آموزشی "قناری کده" نام دارد.

مطالب مرتبط

دستگاه جوجه کشی قناری یک محصول کاملا متفاوت از گروه صنعتی اسکندری ویژه جوجه کشی از پرندگان گران قیمت و زینتی از جلمه قناری ، فنچ ، انواع نژاد طوطی ، کاسکو ، عروس هلندی ، طاووس ، انواع نژاد خروس لاری و ...می باشد. این محصول با نام تجاری Easy Bator 6 یک محصول کاملا صادراتی و قابل رقابت با نمونه های خارجی علی الخصوص آرکام کره بوده و تمامی قطعات این دستگاه جوجه کشی به جز سنسور دستگاه ساخت کشور مالزی و بسیار با کیفیت می باشد. بدنه ای از جنس ABS ضد اشعه مضر خورشید ، شفاف و بسیار مقاوم در برابر ضربه . برد این محصول از آخرین تکنولوژی روز دنیا یعنی هوش مصنوعی با سیستم فاز منطقی طراحی گردیده است. سه نمایشگر دما ، رطوبت و روز شمار بر روی برد گنجانده شده است. دو سنسور داخلی ( SHT SENSIRION ) ساخت کشور سوئیس و سنسور خارجی در این محصول برای سنجش دما و رطوبت قرار گرفته است. سیستم بروز شده تامین رطوبت ویژه جوجه کشی از پرندگان زینتی یعنی سیستم تامین رطوبت پد سلولوزی با تکنولوژی نانو به همراه پمپ آب خارجی از دست آوردهای گروه صنعتی اسکندری در صنعت جوجه کشی می باشد . دستگاه جوجه کشی حرفه ای ایزی باتور 6 نسل جدید از دستگاه های جوجه کشی خانگی می باشد که توسط گروه صنعتی اسکندری بعد از سه سال تحقیق و توسعه تولید و روانه بازار های داخلی و خارجی گردیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول به وبسایت رسمی گروه صنعتی اسکندری www.chicken-device.ir مراجعه فرمایید.

دستگاه جوجه کشی قناری

9 دیدگاه‌

 1. فائزه گفت:

  سلام من یه ماده قناریری دارم که دمش کلا کنده شده فقط چند کوتاه مونده اگه دمش رو بکنم بهتر در میاد یا نه؟!

 2. حسین گفت:

  با سلام. من یک قناری کشیده بلند دارم که رفته تو لک امروز که دیدمش اصلا دم نداره. و کف قفس نشسته .چیکار کنم. آیا به مرور خوب میشه. چی بهش بدم.

 3. با سلام و تشکر از زحمات و پیگیری شما دوست عزیز
  جناب آقای احمدی

 4. محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید.من اولین بارمه دارم جوجه میکشم میخواستم بدونم از کجا باید فهمید قناری نر با ماده جفت شدن و اینکه چیکار باید بکنی تا تخم خودشو نخوره ؟ممنونم میشم اگه پاسخ بدید.

 5. bahram گفت:

  سلام ببخشید قناری نر من نمیزاره ماده کامل روی تخم بخوابه خودشو میزاره روی تخم یا به عبارتی اونم روی تخم میخوابه به نظر شما مشکلی نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.