قناری کده | پرورش و نگهداری

تبلیغات

فروشگاه قناری کده
موضوعات
آمار سایت
 • تعداد مطالب : 159
 • تعداد نظرات : 3351
 • بازدید امروز : 15606
 • بازدید دیروز : 31547
 • کل بازدیدها : 1732
 • افراد آنلاین : 19 نفر
 • تاریخ تاسیس : 17/7/1393
 • کانال رسمی قناری کده در تلگرام

  کانال رسمی وب سایت قناری کده در تلگرام راه اندازی شد.

  telegram-canary

  سلام دوستان ، کانال رسمی وب سایت قناری کده در تلگرام راه اندازی شد . به منظور پیوستن به این کانال و دریافت آخرین مقالات ، عکس ها و مطالب مربوط به قناری لینک زیر را باز کنید و گزینه Join یا عضویت را انتخاب کنید .

  ورود به کانال رسمی قناری کده در تلگرام

   

  نکته : برای عضویت در کانال های تلگرام باید آخرین ورژن از این نرم افزار را در اختیار داشته باشید . در ضمن قناری کده به غیر از این کانال در تلگرام و گروه فیسبوک در هیچ یک از شبکه های ارتباطی گروه دیگری ندارد.

  اگردر این زمینه با مشکلی برخوردید میتوانید از طریق شماره زیر در تلگرام با من در ارتباط باشید : لطفا برای مشکلات قناری ها زیر مطالب سایت نظر ارسال کنید و از تماس گرفتن خود داری کنید. ممنون

  09300098311 نوید احمدی

    آدرس لینک جهت کپی و اشتراگ گزاری با دوستانتان :

  https://telegram.me/canary98

  منتظر شما عزیزان هستیم…

  قناری کده

  تلقیح مصنوعی در قناری برای تولید مثل

  تلقیح مصنوعی در قناری برای تولید مثل

  www.Canary98.ir

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  به بارور کردن جنس ماده بدون انجام عمل جفت گیری تلقیح مصنوعی می گویند.

  این عمل امروزه کاربرد زیادی برای دام ها،طیور و حتی گیاهان دارد.و بسیاری از کشورهای دنیا برای بهتر شدن روند نتیجه گیری از این تکنیک استفاده می کنند.

  تلقیح مصنوعی برای طیور : 

  اعمال تلقیح مصنوعی برای طیور کمی ظریف تر و دشوارتر نسبت به پرندگان است ، و این دشواری برای قناری نسبت به سایر پرندگان افزایش می یابد.

  پرنده ای کوچک جثه و حساس که در عین حال طی سالیان دراز تغییراتی اساسی را داشته و از شکل اولیه خود به هر لحاظ فاصله گرفته به طوری که کاملا با انسان انس گرفته و قادر به سپری کردن مراحل مختلف زندگی خود در قفس می باشد.

  از طرفی همین امر و از طرفی تجارت قناری در طی سالهای گذشته باعث به وجود آمدن نژادهای مختلف در این پرنده شده است و هم اکنون پرورش دهندگان بسیاری در نقاط مختلف جهان در این زمینه به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت می باشند اما اعمال تلقیح مصنوعی بر روی قناری در حال سپری کردن گام های اولیه خود می باشد.

  اجرای هر عملی باید هدفمند باشد و همواره موجب پیشرفت و بهره وری بهتر در فرایند پرورش شود، به همین موجب در تلقیح مصنوعی قناری از دو گروه قناری بحث به میان می آید :

  1- قناری های ناقص 2- قناری های انتخاب شده که دارای ژن برتر می باشند

  1-قناری های ناقص

  پرنده هایی که به صورت حادثه ای دچار نقص   های فیزیکی از قبیل :کوری ،کم بینایی،بی حسی یا شکستگی بال یا پاها،نداشتن پا یا انگشت و…هستند به طوری که قادر به جفت گیری طبیعی نیستند را در اینجا قناری های ناقص می نامیم.این پرندگان دارای دستگاه تناسلی سالم می باشند اما عملا قادر به جفت گیری طبیعی و ادامه نسل نیستند ، که در مورد این پرندگان می توان از تلقیح مصنوعی استفاده کرد و نسل آن ها را در فرایند جوجه کشی حفظ کرد.

  نکته : در مورد پرندگانی که دارای مشکلات مادر زادی و وراثتی هستند بهتر است از این تکنیک استفاده نشود و کلا از جوجه کشی حذف شوند چرا که با انتقال مشکلات خود به نسل های بعدی باعث تشدید و ازدیاد مشکلات خواهند شد.

  قناری های منتخب دارای ژن برتر

  پرورش دهندگان قناری برای 2 منظور پرندهایی را انتخاب می کنند : 1-اصلاح نژاد 2-ارتقا نسل

  اصلاح نژاد با(Breeding) 1-اصلاح نژاد : علم و هنر تثبیت ژنهای موثر در تولید اقتصادی  می‌باشد. انتخاب پرندگان برتر از لحاظ ژنتيکی و با کمک روشهای آمیزشی مناسب، پرندگان برتر راایجاد می‌کند. اصلاح نژاد یک علم کاربردی بوده و در بخش‌های تخصصی با کاربرد دانش ژنتیک، دانش آمار و رایانه افق جدیدی پیدا کرده است..

  در برنامه هاي اصلاح نژاد هدف اين است كه حيوانات دارای ظرفيت ژنتيكی بالاتر از ميان جامعه شناسايی و انتخاب شده و از آنها به عنوان والدين نسل بعد استفاده شود. به اين ترتيب انتظار می رود كه ميانگين ظرفيت ژنتيكی نتاج بيشتر از ميانگين نسل والدين باشد.

  مثال : قناری دارای خصوصیات منحصر به فردی می باشند که در برخی از خصیصه ها متفاوت از هم می باشند،در یک گله قناری با شرایط محیطی یکسان ممکن است یک قناری از بقیه در برابر بیماری ها مقاوم تر باشد یا بازدهی بیشتری در جوجه کشی داشته باشد و یا….این نوع پرنده ها نسبت به باقی گله از ژن قوی تری برخوردار هستند که همواره این خصیصه را به فرزندان خود منتقل می کنند.

  حال با توجه به این که تعداد این نوع  پرنده ها در گله ایی که اصلاح نژاد نشده است محدود است و اگر پرورش دهنده قصد اصلاح نژاد با همین تعداد را داشته باشد وقت زیادی اتلاف می شود و اصلاح گله ممکن است چند سال به طول بیانجامد.برای مثال  اگر ما یک قناری جنس نر را برای پایه و مولد انتخاب کنیم،و یک ماده نیز برای طول یک دوره برای آن در نظر بگیریم در پایان به تعداد محدودی از جوجه ها دست پیدا میکنیم و چون هدف اصلاح نژاد می باشد نمی توان از 2 یا 3 ماده برای یک نر استفاده کرد چرا که هدف اصلاح نژاد و گسترش ژن قوی تر در گله است و در شرایط طبیعی به خاطر جفت گیری های بیش از حد  پس از یک یا دو دوره شاهد تضعیف نر می باشیم که این امر باعث به وجود آمدن تخم های بدون نطفه،جوجه های ضعیف و نهایتا بی نتیجه ماندن فرایند می شود.

  حال با همین شرایط اگر از ابتدا تکنیک تلقیح مصنوعی در برنامه کار قرار گیرد می توان از 5 یا 6 ماده استفاده کرد و برای هر دوره تخم گذاری تنها با یک بار اسپرم گیری از نر تمام تخم های هر 5 ماده را بارور کرد که در آخر علاوه بر حفظ سلامت مولدها به تعداد بیشتری از جوجه ها با ژن قوی دست پیدا می کنیم.

  2-ارتقا نسل : به ایجاد تعغییرات در یک نژاد از قناری که موجب بالا رفتن کیفیت آن نژاد می شود ارتقا نسل می گوییم.

  این تغییرات ممکن است مانند تغییر رنگ،فرم بدنی،آواز و… بزرگ و کوچک یا مانند تغییرجنس پر،زاویه ایستادن و… باشد.

  مثال : قناری رسمی بلند نسبت به سالهای گذشته تغییرات زیادی را داشته است که از هر لحاظ موجب بالا رفتن کیفیت این سبک از قناری گردیده است. باریک شدن تنه قناری ، جنس پر ریز و چسبیده به بدن، نداشتن قوز و سینه و شکم و…از جمله این تعغییرات می باشند.

  همانطور که می دانیم رسمی بلند با ترکیب برخی نژادها از قبیل : یورکشایر،لانکشایر،جیبوسو،جیبر،رسمی و….به وجود آمده است که همین امر یکی از دلایل کند شدن روند این تغییرات شده است.چرا که جفت کردن دو قناری با فرم بدنی کاملا متفاوت کاری دشوار و با بهره وری پایین می باشد،که یکی از دلایل آن می تواند همین متفاوت بودن فرم بدنی باشد که باعث می شود جفت گیری قناری دشوار باشد و گاها جنس نر نتواند لقاح کاملی داشته باشد و جفت گیری ناقص انجام شود. در چنین شرایطی یقینا بهترین راه تلقیح مصنوعی می باشد که بدون دخالت نر مو شود تخم های پرنده میزبان را بارور کرد.

  با توجه به مباحث ذکر شده می توان تلقیح مصنوعی را برنامه ایی هدفمند در بالا رفتن سطح کیفی و کمی پرورش قناری تلقی کرد.

  اعمال تلقیح مصنوعی در قناری

  اعمال تلقیح مصنوعی در قناری از 3 بخش تشکیل می شود :

  1-سعی در رام کردن قناری : بطوری که از انسان ترس کمتری داشته باشد.برای این کار بهتر است از جوجه استفاده شود.

  جوجه ها را به محض مستقل شدن و جدا کردن از والدین در قفس های نسبتا کوچک و انفرادی نگه داری می کنیم و قفس قناری را بهتر است بیشتر در ارتفاع پایین نصب کنیم و روزانه ساعاتی در نزدیکی قفس باشیم و غذای پرنده را روزانه در اختیارش قرار دهیم تا به مرور ترس پرنده کمتر شود.

  2-آماده کردن قناری برای تولید مثل : در این مرحله باید قناری ها را از لحاظ جنسی به آمادگی برسانیم،در این زمان آمادگی جنس نر از اهمیت ویژه ای برخوردار است به نحوه ای که باید به اوج آواز خوانی و همچنین اوج آمادگی برسد،هنگامی که قناری به این مرحله رسید باید به بیشتر شدن مستی (آمادگی) آن اقدام کرد ،برای این کار می توان از تکنیک های مختلفی استفاده کرد،به طور مثال می توان قفس نر را طوری قرار داد که دید به قناری دیگری نداشته باشد و ماده های آماده را در محیط و خارج از دید نر قرار داد ، ماده های آماده با صوت کشیدن موجب تحریک بیشتر نر می شوند،و همچنین تغذیه نر در این دوره باید کاملا اصولی باشد به نحوی که هم باعث تحریک بیشتر نر و هم تقویت قوای جنسی آن شود، استفاده از سبزیجات تازه و جوانه ها در این دوره بسیار مفید می باشد و.بهتر است قناری نر 20روز قبل از اسپرم گیری با یک دوره ویتامین آ.د3.یی و یک روز در میان با چند دانه شاهدانه تغذیه گردد.در دوره آماده کردن باید هفته ای یک بار قناری برای دقایقی دست گرفته شود و پرهای کناری دم به آرامی نوازش شود تا قناری به دست و نحوه اسپرم گیری شخص عادت کند.(نوازش باید با انگشت شصت و سبابه به آرامی و مکرر انجام شود به طوری که باعث تحریک قناری شود)

  3-آماده کردن محیط برای لقاح : نور،دما و قفس مناسب

  دمای محیط در این دوره باید بین 25 تا 27 درجه باشد .و همچنین ساعات نور روزانه که تاثیر مستقیم بر روی تحریک جنسی قناری دارد باید 13تا 14 ساعت در روز باشد و همچنین شدت نور به اندازه کافی باشد.

  در این مرحله برای دقایقی قفس نر و ماده را به هم نزدیک می کنیم که باعث تحریک به جفت گیری مولدها شویم.

  پس از گذراندن این مراحل،قناری نر را در دست می گیریم به طوری که هیچ فشاری به آن وارد نشود و به زحمت نیفتد ،سپس با انگشت شصت و سبابه پهلوی قناری را به سمت دم نوازش میکنیم.(این حرکت باید حداقل به مدت2 دقیقه با فشار خیلی کم و مکرر انجام شود)سپس مسیر نوازش را به سمت پس و قسمت برجسته نر متمایل می کنیم و این حرکت را نیز حدودا 1 دقیقه انجام می دهیم،و سپس پرهای روی پس را که باعث تحریک پرنده می شود را نوازش می کنیم.

  در این لحظه قسمت برجسته پس نر،کمی متورم می گردد که نوید دهنده تجمع اسپرم در این محل می باشد و سرانجام فشار ملایم در این قسمت اسپرم خارج می شود.در این لحظه لوله آزمایشگاهی نازکی (لوله مویی) را که دو سر آن باز است ، روی اسپرم می گیریم که اسپرم به داخل لوله هدایت شود.اسپرم حدودا یک سوم لوله را پر می کند و حدودا3 دقیقه فرصت دارین تا اسپرم را به ماده تلقیح کنیم.

  نکته: مدت زمان 3 دقیقه در دمای طبیعی 25تا27درجه می باشد.اما می توان اسپرم ها را در دمای انجماد حتی سالها نگه داری کرد،البته این موضوع در مورد اسپرم حیوانات ثابت شده است و بنا به گفته دامپزشکان می تواند در مورد قناری هم صدق کند.چون اسپرم ها تنها در مایع اطرافشان قادر به حرکت هستند که در هوای آزاد آن مایع به مرور تبخیر شده وتغییر شکل می دهد که در نتیجه اسپرم غیر قابل استفاده می شود.

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  تلقیح اسپرم به پرنده میزبان (ماده)

  تلقیح اسپرم شامل چند نکته مهم می باشد :

  -پرنده ماده مانند پرنده نر باید دوره رام شدن را سپری کرده باشد

  – تلقیح زمانی انجام شود که پرنده ماده لانه خود را درست کرده باشد و آماده تخم گذاری باشد

  -به طور کلی تلقیح در زمانی باشد که پس ماده متورم شده باشد(2تا4روز قبل از تخم گذاری)

  در این هنگام که قفس را برای دقایقی کنار قفس ماده قرار داده ایم،نر شروع به آوازخوانی می کند و به سمت ماده هدایت می شود ،ماده با این عمل نر تحریک شده و حالت جفت گیری به خود می گیرد (به اصطلاح پشت می دهد)این حرکت ماده باید حداقل 3بار تکرار شود.

  در این لحظه قناری ماده را مانند نر در دست میگیریم و شروع به نوازش همان نقاط میکنیم ،با این حرکت پس ماده قدری متورم تر و مرطوب می شودکه نشانگر آمادگی دستگاه تناسلی برای تلقیح است.سپس لوله مویی حاوی اسپرم را به اندازه 1 میلیمتر به داخل کلواک (مقعد) هدایت می کنیم و به آرامی داخل لوله دمیده تا مایع داخل آن تخلیه شود و مجددا شروع به نوازش می کنیم تا اطمینان حاصل شود که مایع اسپرم به داخل سیستم تناسلی ماده هدایت شده است و بعد از یک دقیقه ماده را به آرامی داخل قفس رها می کنیم و مجددا قفس ها را از هم دور می کنیم.

  اسپرم ها قادر هستند تا 4 روز در مجرای دف ران زنده بمانند و منتظر بارور کردن تخمک ها در حین خروج از تخم دان شوند،بدین جهت است که یک بار تلقیح حتی 4روز قبل از تخم گذاری قادر است تمامی تخم ها را بارور کند.

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  فواید تلقیح

   

  1-جلوگیری از هزینه نگه داری قناری نر به خصوص در سالن های کوچک و برای نژادهای سنگین قیمت مانند رسمی بلند که با استفاده از این روش می توان تعداد نرها را به حداقل رساند.

  2-در صورت وجود تنها یک یا تعداد محدودی قناری نر جهت گسترش ژن برتر می توان به کمیت بالا در زمان کوتاه دست پیدا کرد.

  3-چون اسپرم ها قابل نگه داری و انتقال هستند می توان آن را به سالن های مسافت دور انتقال داد به طوری که قناری جا به جا نمی شود و عمل قرنطینه در طول فصل رعایت می شود.(جابه جایی می بایست کاملا حرفه ای انجام شود چراکه اسپرم ها فقط در شرایط خاص برای مدت طولانی قادر به زنده ماندن هستند)

  4-درصد باروری تخم ها در این روش بالاتر است زیرا قرار دادن اسپرم در داخل دستگاه تناسلی ماده ضریب اطمینان بیشتری را برای رسیدن به تخمک حاصل می کند.

  5-در صورت استفاده یک نر و چند ماده ،این روش بهتر است زیرا علاوه بر بازدهی بالاترمانع از ضعیف شدن قناری نر شده و باعث سلامتی و عمر بیشتر قناری نر می شود.

  6-در این روش می توان تنها با یک بار اسپرم گیری از نر تعداد 5 ماده ویا بیشتر را بارور کرد.

  7-در تلقیح مصنوعی می توان قناری هایی را که قادر به جفت گیری طبیعی نیستند را همچنان در گردونه تولید حفظ نمود.(قناری هایی که دچار نقص شده اند)

  -8مدت زمان تلقیح مصنوعی کوتاهتر و مطمئن تر از تلقیح طبیعی می باشد.

  9-با این روش می توان در اصلاح نژاد و ارتقا نسل بهره بیشتری حاصل کرد.

  عدم استفاده از تلقیح مصنوعی

  -تلقیح پرنده ماده با اسپرم های ضعیف

  -عدم شناخت تکنیک استفاده از اسپرم و تلقیح آن در دستگاه تناسلی

  -عدم داشتن مهارت کافی و آسیب زدن به پرنده،چه در دوره های اجرایی و چه در حین تلقیح

  تذکر

  این روش می بایست با دقت و مهارت کافی انجام شود،تا از هرگونه آسیب زدگی به قناری جلوگیری شود.

  همچنین تلقیح مصنوعی باید در شرایط خاص (بیشتر برای پرندگانی که دچار حادثه شده اند وتوانایی جفت گیری طبیعی را ندارند) به منظور بهتر شدن یک فرایند و با هدف اعمال شود،و در شرایط عادی جفت گیری طبیعی و تکثیرمعمول باید در برنامه قرار گیرد.

  تمام وسایل مورد نیاز اعم از لوله و…و همچنین دست ها باید استریل و عاری از هر نوع آلودگی‌ باشند.

  -این کاربرد برای افراد مبتدی ناکارآمد و امکان نتیجه نامطلوب برای آن ها را دارد.

  ***

  قناری کده قناری جوجه کشی از قناری های معلول جفت گیری قناری تولید مثل قناری به روش تلقیح تولید مثل قناری تولید مثل در قناری های ناقص تولید مثل در قناری اصلاح نژاد قناری ارتقاع نسل قناری Artificial insemination for breeding canaries

  این لوله ها در فروشگاه های لوازم پزشکی یافت میشوند .

                                                                                                                                                                            نویسنده : مصطفی رسولی

     نظر شما دوست عزیز در مورد این مطلب چیست ؟

  در قسمت نظرات (پایین صفحه) نظر خودتون رو بنویسید.

  اگر انتقاد یا پیشنهاد و نقطه نظری هم دارید خوشحال میشم نظرتون رو بدونم. با تشکر

  نویسنده: نوید احمدی
  تاریخ: ۱۳۹۳/۰۷/۱۸
  بازدید: 32778
  89 دیدگاه
  احسان می‌گه:

  Thumb up 2 Thumb down 0

  سلام . آيا شما از اين روش جواب گرفتين ؟ هنگام گرفتن اسپرم از جنس مذكر از كجا ميشه فهميد مايع خارج شده از قناري اسپرم هست يا ادرار يا هر دو ؟ تا اونجا كه من ميدونم هم ادرار هم اورات و مدفوع پرنده همگي در كلوآك جمع ميشه و با هم خارج ميشه . سوال دوم كه پيش اومده اينكه اسپرم بعد از تزريق به قناري ماده چطوري خودشو به اويداكت ميرسونه و اگه هنگام تزريق اسپرم قناري ماده فضله كنه اسپرم همراه با مدفوع خارج ميشه يا نه ؟

  مصطفی رسولی می‌گه:

  Thumb up 12 Thumb down 1

  سلام.. هنگامی که اسپرم جمع میشه کلواک متورم میشه که این تورم بخاطر تجمع اسپرمه و بعضا زیر پوست پرنده قابل مشاهده است.و بعد از خارج شدن از لحاظ رنگ و غلظت متفاوت از مدفوع و ادار و..هست که براحتی قابل تشخیصه.
  راجب سوال دوم زمان تلقیح مهمه که راجب زمان و چگونگیش توضیح داده شده که اگر تلقیح درست انجام شه با فضله کردن ماده اتفاقی نمیوفته.

  نادر می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام من دریکی ازسایتای خارجی عمل لقاح مصنوعی رادیدم ازجناب رسولی سوالی داشتم ایا شما درمورد پرنده هاتون این عمتو انجام دادین ایاموفقیت امیزبوده یاخیر ممنون ازجوابتون

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 13 Thumb down 3

  سلام ، با شناختی که از مصطفی عزیز دارم ، بله ! ایشون این عمل رو انجام دادند و جوجه گرفتند

  نادر می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام جناب احمدی من چندساله ازسهره هاجوجه میگیرم امسالم فعلا لون اول تخم گذاشتن ایامیتونم بوسیله لقاح مصنوعی ازقناری نر وسهره ماده جوجه بگیرم فکرکنم جوجه هاشون عقیم نشن وسایل (لوله)رامیشه تهیه کرد؟ممنون وسپاسگزارازسایت بسیارخوبتون

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 13 Thumb down 5

  سلام نادر عزیز
  میتونید این کار رو بکنید اما جوجه ها عقیم میشن ،

  سيد می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 3

  سلام آقا نادر . جوجه سهره هارو ميفروشي يا اوستا داري ميزاري زير دهن ؟ اگه ميفروشي جوجه لوني دم يه سانتي من خريدارم

  احمد می‌گه:

  Thumb up 8 Thumb down 14

  سلام . این روش بطور کلی جواب میده اما قطعا با این آموزش خیر چون نواقصی داره که منجر به عدم حصول نتیجه میشه . البته من فکر میکنم که نویسنده ی این پست عمدا مراحل انجام تلقیح رو ناقص تشریح کرده که ای کاش نمیکرد چون ممکنه دوستان به قناریاشون صدمه بزنن .

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 15 Thumb down 7

  سلام ، این که مقاله ممکنه نقصی داشته باشه رو قبول میکنم چون این علم تازه به دنیای قناری راه باز کرده و ممکنه اشتباهاتی درش باشه امااین که میگید عمداً اشتباه نوشته شده فکر نمیکنم صحبت درستی باشه ، شما با هر جای مقاله که مشکل دارید بفرمایید تا بگم جناب رسولی پاسخگوی شما باشند .

  احمد می‌گه:

  Thumb up 10 Thumb down 14

  سلام . خدمت شما عرض كنم كه من حدود ١٥ ساله اين كارو روي مرغاي تزييني و بوقلمون و قرقاول و طاووس و … انجام ميدم اما با همه ي تجربم هرگز جرات اينكه بيام مقاله بنويسم و تو سايت بزارم رو ندارم و اگر روزي اينكارو انجام بدم تمام جزييات رو كامل تشريح ميكنم و مسئوليتش رو هم گردن ميگيرم . شما وقتي خودتون ازين روش نتيجه نگرفتين و اذعان ميكنيد كه روش جديده و ممكنه نقص داشته باشه پس چطور تو سايت ميزارين بدون اينكه فكر كنيد افراد غير حرفه اي با ساده فرض كردن قضيه به پرندشون آسيب ميزنن . نكته اصلي كه اصلا بهش اشاره نشده نحوه ي پيدا كردن لوله رحمي ( اويداكت ) هست كه اسپرم حتما بايد درون اويداكت تخليه بشه وگرنه با ريختن اسپرم داخل مجراي فاضلاب ( كلوآك) هيچ نتيجه اي حاصل نميشه و اين نكته هم در انسان و هم تو تمام حيوانات مشتركه .

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 18 Thumb down 7

  سلام مجدد ، بسیار خوبه که تجربه کردید اما این که جرات نکردید به کسی آموزش بدید به قدرت و اعتماد به نفس شما بر میگرده ، من در کامنت های بالا هم عرض کردم که جناب رسولی از دوستان بنده هستند و از این روش بار ها جوجه گرفتند ، من به ایشون پیام میدم که بیان ابهام زدایی کنند ، ممنون از نکته سنجی شما

  احمد می‌گه:

  Thumb up 10 Thumb down 14

  سلام . دوست عزیزم صرفا آموزش دادن یه تکنیک به کارآموز نیازی به اعتماد به نفس نداره اما وقتی موضوع نیاز به تجریه ی زیادی داره که شاید بطور کامل و دقیق نشه تو وبسایت و مقاله تشریح کرد و چون حساس و تخصصی میشه و میتونه سلامت یه جاندار ولو ارزون قیمت رو به خطر بندازه من به شخصه احتیاط میکنم تا خدایی نکرده حرف و حدیثی بوجود نیاد .

  سید جواد حسینی می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 1

  دوست عزیز احمد اقا اقایون یه مقاله در باره تلقیح گذاشتن اون برای کسانی هست که کمی تجربه دارن و میخوان یه دیدگاهی داشته باشن ولی اینکه کسی به حیونش صدمه بزنه مشکل خود طرف هست نه نویسنده مثل اینکه یکی مقاله رانندگی بخونه بره بیرون تصادف کنه مشکل کیه

  پیام می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 4

  سلام اقا احمد گل,من با اون قسمت بحس شما ک فرمودین عده ای تجربه ناقص دراختیار افراد میزارن کاملا موافقم و این یک رفتار کاملا غیر حرفه ای در دنیای انسانیته,بنده تجربه در ضمینه قناری رو هر چند بسیار ناچیز و کمه ولی همش رو با زحمت و تحقیقو ازمونو خطا بدست اوردم و هیچ کس تجربه کاملشو دلسوزانه در اختیارم قرار نداد از شما میخام اگه اطلاعاتی دارین با کلیه علاقه مندان بطور دلسوزانه ب اشتراک بزارین ممنون از همه دوستان اگه اشتباه املایی وجود داره بخاطر کیبورد گوشیم هست:)

  احمد می‌گه:

  Thumb up 7 Thumb down 13

  سلام به شما آقا پيام . خدمت شما عرض كنم ، من خدايي نكرده قصد توهين با تهمت زدن به هيچ يك از دوستان رو نداشتم و ندارم . اين مقاله و اين سايت رو يكي از دوستانم كه پرورش دهنده ي قناري هست به من معرفي كرد تا راجب صحت اين تكنيك نظرمو بپرسه كه منم بعد از خوندن اين مقاله متوجه شدم كه نقص داره كه نقصش هم در پستاي بالا گفتم . من بازم تاكيد ميكنم در صورتي كه اسپرم رو به لوله ي اويداكت ( لوله رحمي) برسونيد شانس موفقيت دارين در غير اين صورت خير .

  مصطفی رسولی می‌گه:

  Thumb up 15 Thumb down 6

  سلام به دوستان عزیزم
  متشکرم از دوست عزیزی که قبل از مقاله ایراد از شخص من گرفتن و جو متشنجی درست کردن که جدا از هر بحث و مقاله ای اینکار اخلاقا درست نیست,,دوست من نوشتن تجربیاتتون و با دیگران در میون گذاشتنش دل و جرات نمیخواد اما گفتن این حرفا که عمدا اطلاعات غلط میدن و هدف آسیب زدن دارن دل و جرات میخواد و دور از انصافه چنین قضاوتی.. چرا که من فقط بنا به خواسته دوستانیا که تو این کار کمکم کردن و دوستانی که کلیپ تلقیح رو دیدن این متن رو نوشتم که به گفته نوید احمدی عزیز این کار تو ایران جدیده وقطعا نواقصی داره با توجه به اینکه زمان شروع کارهیچ اطلاعاتی و مقاله ای در دست نبود و تنها با کمک دوستان پرورش دهنده و روش آزمون و خطا به نتیجه رسیدیم.ولی امسال دوستان پرورشدهنده دیگری از جمله آقای روستاپیشه و آقای شاهنقی و…هم دارن روی این روش کار میکنن که انشالله بعد از رسیدن به جمع بندی متن دیگری جهت رفع اشکال میذاریم…راجب سوالتون هم اگر کمی دقیق تر مطالعه میکردید به جواب میرسیدید چرا که دوستان دیگه ای هم سوالی مشابه پرسیده بودن..در ضمن بنده بسیار خوشحال میشم که شما دست به قلم ببرید و تجربه ۱۵ سالتون در زمینه تلقیح رو با دوستان در میان بذارید..به هر حال اگر سوالی مرتبط با بحث تلقیح قناری هست من در خدمتم.سپاس

  احمد می‌گه:

  Thumb up 11 Thumb down 14

  سلام آقاي رسولي . اينكه ما حرف حساب زديم و گفتيم تكنيكي كه هنوز ازش جواب نگرفتيدو مطمئن نيستيد رو چرا به ديگران با رسم شكل و عكس آموزش ميديد و باعث ميشيد افراد غير حرفه اي به پرنده هاشون صدمه بزنن اگر تشنج زا و غير اخلاقيه قضاوتشو ميزارم به عهده مردم . تو كامنت هاي بالا دوستان ديگه اي هم از شما سوال كردن آيا از اين روش جواب گرفتيد شما هرگز جواب صريحي نداديد !!! كه من مجبور شدم كامنت بزارم و بگم با اين روشي كه نوشته شده نتيجه اي حاصل نميشه . دوست عزيز شما وقتي سايتي راه اندازي ميكنيد و توي سايتتون مقاله و عكسايي ميزارين و توي عكسا نحوه جمع كردن اسپرم و تلقيح و زمان و حالت دست و انگشت و رو توضيح ميدين يعني دارين آموزش ميدين كه ديگران هم انجام بدن . چطور ممكنه روشي كه تو مرحله آزمون و خطا هست و هنوز به جمع بندي نرسيدين رو آموزش ميديد ؟؟؟

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 16 Thumb down 8

  احمد خان میتونم دلیل شما رو از این مخالفت ها بدونم ؟ در بالا هم توضیح دادم که این روش نتیجه داده و ایشون موفق شدند با این روش از قناری ها جوج بگیرند ، نکته بعدی این که جناب رسولی افتخار دادند که بنده مقاله ایشون رو بزارم تو سایت قناری کده ، اگه قسمت های سایت رو دیده باشید متوجه خواهید شد که مدیر سایت بنده هستم . شما به گفته خودتون ۱۵ ساله این کار رو انجام میدید اما تا حالا به چند نفر این راه رو آموزش دادید ؟ فکر میکنم شما از همه گیر شدن این روش میترسید . جای انتقاد کمک کنید و تجربیاتتون رو بنویسید برای کامل شدن مقاله

  احمد می‌گه:

  Thumb up 10 Thumb down 16

  سلام . اولا منم متوجه نميشم هدف شما و اصرار شما به دادن اطلاعات ناقص به مردم چي ميتونه باشه ؟؟ دوما كسي كه اين مقاله رو نوشته بايد جوابگو باشه و تاييد كنه كه نتيجه گرفته يا خير نه كسه ديگه !! شما يه جا گفتين (با شناختي كه از آقاي رسولي دارم بله جوجه گرفتن) كه شناخت شما از كسي براي مردم حجت نيست ، جاي ديگه صريح گفتين كه (بله ايشون بارها جوجه گرفتن ) دنبال كننده هاي سايتتون رو بازي ندين لطفا !! سوما اگر كامنت هاي بنده رو كامل خونده باشين گفتم ١٥ سال تجربه ي اين كارو با ماكيان مثل مرغ و بوقلمون و … دارم اما به دليل اينكه روش كلي و مكانيسم اثر اين تكنيك در تمام حيوانات حتي انسان يه جوره اين مقاله رو ناقص ميدونم و دليل ناقص بودنش هم توضيح دادم . چهارما بنده سايت و وبلاگي و صفحه شخصي در شبكه هاي اجتماعي ندارم كه بخوام تو فضاي مجازي آموزش بدم كه اگر هم داشتم اينكارو نميكردم چون آموزش اين تكنيك تو فضاي مجازي مثل آموزش رانندگي به كارآموز در فضاي مجازيه و نه تنها نتيجه اي نداره بلكه ضرر و خطر هم داره و من فحش و لعنت مردم رو براي خودم و خانوادم نميخرم .در ضمن اين موضوع رو هم بگم ، يكي از كساني اين تكنيكو از من ياد گرفته پسر كوچكم هست كه ١٤ سالشه . اميدوارم كه اينبار متوجه نگرانيه بنده شده باشيد و از شما دوست عزيز كه ظاهرا بايد كم سنو سال هم باشيد ميخوام يه سري به اين سايت بزنيد فكر كنم خدتون متوجه اشتباهات و نقص مقالتون بشيد . چيزي كه وظيفم ميدونستم گفتم ديگه اختيار و قضاوت با دوستان . موفق باشيد
  http://www.nature.com/srep/2013/130625/srep02066/full/srep02066.html

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 16 Thumb down 5

  این که بنده عرض کردم از ایشون شناخت دارم و جوجه گرفتند برای این بود که بیننده ها متوجه بشن ایشون رو میشناسم و از خودم حرف نمیزنم .
  شما فقط و فقط قصد تخریب این مقاله رو دارید چون اگر علمی داشتید سعی میکردید مقاله رو کامل کنید نه این که شروع به فرا فکنی کنید.
  بالا هم چند بار به شما عرض کردم اگر علم و تجربه ای دارید میتونید به بیان آن و تکمیل کردن این مقاله بپردازید تا نگرانیه شما در این زمینه رفع بشه نه این که قلم به تخریب و بی اعتماد کردن مقاله بردارید .
  من در تمامی مقاله و پست هایی که در قناری کده ارسال میکنم انتهاش مینویسم دوستان اگر نظری در راستای کامل شدن این مطلب دارند ارائه کنند . اینجا هم با اجازه از اقای رسولی عنوان میکنم دوستان اگر در این زمینه “علم و تجربه ” ای دارید لطفا دست به قلم بشید و در اختیار ما و دوستان قرار بدید .

  پیام می‌گه:

  Thumb up 5 Thumb down 7

  سلام اقا احمد گل بنده بعنوان دنبال کننده این سایت بخودم اجازه اظهار نظر میدم و میگم ک مدیریت این سایت و دوستانشون هدفی جز کمک ب افراد علاقه مند ب قناری رو ندارند واین مطلب ک شما گفتین ک ممکنه نواقصی تو اراعه مقالات باشه کاملا صحیح و درسته وحرف شما مبنی بر کامل و علمی بودن مطلب و سپس نشر اون کاملا منصفانه و برحقه و این هم بدونین در وین وسط حقی هم بگردن شماست بعنوان کسی ک تجربه خاص در ضمینه خاص دارین باید زکات علمتونو با اموزش ب دیگران بپردازین وتا اونجا ک میتونیداین تجربیاتو نشر بدین چ بصورت عملی چ نوشتاری,در اخر اینم بگم مدیریت سایت باید خوشحال باشه چنین اشخاص توانمندی مسل احمد اقای گل دنبال کننده سایتتون هستن ومطمن باشین چنین بحس های پیش اومده بسیار خوب وسازنده است و دوستان باید انتقاد رو از تخریب جدا کنند و جنبه سازنده انتقادو در نظر بگیرند,از همه دوستان تشکر میکنم و ای کاش در فضایی بجز مجازی میشد ب دوستیامون ودامه بدیم

  مصطفی رسولی می‌گه:

  Thumb up 16 Thumb down 8

  دوست عزیز من سعی کردم خیلی ساده بنویسم براتون و گفتم که با روش آزمون و خطا تو این روش به نتیجه رسیدیم معنی به نتیجه رسیدن هم اینه که جواب داده یعنی جوجه گرفتم..اما شما ظاهرا حرف زدن به تفکر ترجیح میدید و فقط حرف خودتونو تکرار میکنید…من مثل شما وقت آزاد ندارم که دنبال این کارا باشم لطفا کمی سنجیده تر حرف بزنید و شخصیت خودتونو بیش از این زیر سوال نبرید اینجا نه کسی قصد فریبکاری داره نه آسیب زدن…
  من این کارو انجام دادم مستنداتش هم هست و اطلاع رسانی کردم برای دیگر دوستان علاقمند…امیدوارم به جای مقاومت تفکر کنید و بفهمید..حرفی دیگه ندارم با شما..از نوید احمدی هم عذر خواهی میکنم که تو سایت ایشون این حرفا زده شد

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 8 Thumb down 4

  خواهش میکنم مصطفی جان متعلق به خودته

  احمد می‌گه:

  Thumb up 9 Thumb down 11

  با عرض سلام و ادب . خيلي جالبه كه از اولين پستي آقا احسان گذاشته و سوال راجبه موفقيت يا عدم موفقيت در اين تكنيك پرسيده هيچ جواب صريحي نداديد و از زماني كه بنده شما و روشتون رو به چالش كشيدم يادتون افتاده كه بگيد روشتون نتيجه داده و جالب تر اينكه بعد از ٢٢ تا كامنت تازه حرف از مستندات وسط اومده !!!! و باز جالب تر اينكه بعد از كمي جستجو در اينترنت متوجه شدم تنها سايتي كه اين مقاله رو گذاشته اين سايت بوده و كه با گذاشتن اين پست تونسته تعداد بازديدكنندگان خودشو بالا ببره !!! البته ٢ تا وبلاگ ديگه هم اين مطلبو بدون ذكر منبع فقط كپي كردن كه يكيشون بعد از چند روز پست رو از سايت حذف كرده !!! در هر صورت بهترين قاضي مردم هستن و تكنيك شما رو حتما انجام خواهند داد و بي صبرانه منتظر مستندات بدون شبهه ي شما هستيم .

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 20 Thumb down 8

  احمد جان مشخصه فشار زیادی بهتون اومده ، مستندات بوده و هستند ، کلیپ های این کار هم موجوده ، اگر دوست دارید ایمیل وارد کنید تا ویدیو براتون ارسال شه
  در مورد این که بازدیدکنندگان خودش رو بالا ببره اگر کمی سواد اینترنتی داشتید این حرف رو نمیزدید ، قناری کده مفتخر به اینه که در کلمه های زیادی در صفحه اول گوگل هست مثل “قناری” و سایر کلمات مرتبط با قناری و نژاد ها
  این مطلب در وبلاگ خود آقای رسولی و قناری کده موجوده
  اما چیزی که واضح هست مشکل شما با این مطلب و کلا با قناری کده هست ، بی زحمت مشکل اصلی رو بیان کنید .

  Thumb up 21 Thumb down 8

  ﺳﻼﻡ ﺑﻪ ﺧﺪﻣﺖ دﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮔﺮاﻣﻲ ﺑﺎﻻﺧﺺ اﺣﻤﺪ ﻋﺰﻳﺰ, ﺩﻭﺳﺖ ﮔﺮاﻣﻲ, ﺯﻣﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﻣﺼﻂﻔﻲ ﻋﺰﻳﺰ ﺗﻠﻘﻴﺢ ﻣﺼﻨوﻋﻲ ﺭا اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻧﺪ ﺑﻨﺪﻩ ﺩﻭﺭاﺩﻭﺭ ﺟﻮﻳﺎﻱ ﭘﻴﺸﺮﻓﺖ ﻛﺎﺭﻫﺎ ﺑﻮﺩﻡ و ﻧﺘﺎﻳﺞ ﺑﺪﺳﺖ ﺁﻣﺪﻩ ﺭا ﻧﻴﺰ ﺩﻳﺪﻩ اﻡ. ﺩﻭﺳﺖ ﻋﺰﻳﺰ ﺗﻠﻘﻴﺢ ﻣﺼﻨﻮﻋﻲ ﺩﺭ ﻗﻨﺎﺭﻱ ﭼﻨﺪﻳﻦ ﺳﺎﻝ اﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ اﺭﻭﭘﺎ اﻧﺠﺎﻡ ﻣﻴﮕﺮﺩﺩ و ﻧﺘﺎﻳﺞ ﻫﻢ ﻛﺎﻣﻼ ﺭﺿﺎﻳﺖ ﺑﺨﺶ ﺑﻮﺩﻩ اﻧﺪ. ﻓﻴﻠﻤﻬﺎﻱ ﻣﺘﻌﺪﺩﻱ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﺮاﺣﺘﻲ ﻣﻴﺘﻮاﻧﻴﺪ ﺩﺭ ﻳﻮﺗﻴﻮﺏ ﭘﻴﺪا ﻛﻨﻴﺪ. ﻣﺼﻂﻔﻲ ﻋﺰﻳﺰ ﺑﻪ ﻧﻆﺮ ﻣﻦ اﻭﻟﻴﻦ ﻛﺴﻲ اﺳﺖ ﻛﻪ در اﻳﺮاﻥ اﻳﻨﻜﺎﺭ ﺭا اﻧﺠﺎﻡ ﺩاﺩﻩ و ﺑﻪ ﺧﻮﺑﻲ ﻧﻴﺰ ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺩاﺩﻩ اﻧﺪ. ﺣﺘﻲ ﮔﻔﺘﻪ اﻧﺪ ﻛﻪ اﮔﺮ ﻧﺎﺷﻲ ﻫﺴﺘﻴﺪ اﻗﺪاﻡ ﻧﻜﻨﻴﺪ. ﺑﻨﺪﻩ ﺑﻪ ﻋﻨﻮاﻥ ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺑﺎ اﻳﻦ ﭘﺮﻧﺪﻩ ﺑﺰﺭﮒ ﺷﺪﻩ ﺩﺳﺖ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻛﺎﺭ ﻧﺰﺩﻩ اﻡ, ﭼﺮا ﻛﻪ ﻛﺎﺭﻛﺮﺩﻩ ﻛﺎﻣﻼ ﺗﻮﺿﻴﺢ ﺩاﺩﻩ اﺳﺖ و ﻣﻨﻊ ﻛﺮﺩﻩﻛﻪ ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﻧﺎﻭاﺭﺩ ﺑﻮﺩﻥ اﻗﺪاﻡ ﻧﻜﻨﻴﺪ.ﺣﺎﻝ اﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺩﻳﻮاﺭﻱ ﻓﻜﺮﻱ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ اﻳﻦ ﻧﺘﻴﺠﻪ ﺭﺳﻴﺪﻩ اﻳﺪ ﻛﻪ اﺑﻦ ﻛﺎﺭ ﻧﺸﺪ اﺳﺖ و ﺑﺪﺁﻣﻮﺯﻱ اﺳﺖ, ﻫﻴﭻ اﻳﺮاﺩﻱ ﻧﺪاﺭﺩ. ﻟﻂﻔﺎ ﺑﻪ ﺗﻠﻘﻴﺢ ﻣﺼﻨﻮﻋﻲ ﻗﻨﺎﺭﻳﻬﺎﻳﺘﺎﻥ ﻧﭙﺮﺩاﺯﻳﺪ. ﺩﺭ ﺿﻤﻦ ﻓﻴﻠﻢ ﻛﺎﻣﻞ ﺁﻥ ﻧﻴﺰ ﺩﺭ ﻓﻴﺴﺒﻮﻙ ﻣﻮﺟﻮﺩ اﺳﺖ. ﻣﻮﻓﻖ و ﻣﻮﻳﺪ ﺑﺎﺷﻴﺪ.
  ﻛﻮﭼﻚ ﺷﻤﺎ

  رایموند از آمریکا می‌گه:

  Thumb up 17 Thumb down 9

  با درود بر عاشقان قناري و قناري بازي و دوستاران اين موجود زيبا … من به عنوان يك شاهد ايني در جريان كار اين دوست بودم و با هم در مورد اين كار مشورت كرديم و ايشون ويدیوهاي كاملي براي من فرستادن … يك نكته دوست خوب كسي با نفي كردن زحمت كسي نميتونه به مقامي برسه مگر داشتن شواهد و مدارك كامل و دانش علمي … و هر كسي كه وارد بحث و يا تبادل تجربه ميشه بايد خلوص نيت داشته باشه … كه مثل اينكه شما نداريد … خلاصه اب در هاون نكوب … دوست خوب

  احمد می‌گه:

  Thumb up 9 Thumb down 13

  بازم سلام . متاسفانه تنها جايي كه در دنيا كسي نميتونه انتقاد سازنده رو تحمل كنه و گارد ميگيره ايرانه . من تمام كليپ هاي يوتيوب و … رو هم ديدم نه اون كليپ ها و هيچ كدوم ازين كليپ ها مستند نيستند و فقط نشون ميده كه يه كاري تحت عنوان لقاح مصنوعي انجام ميشه آيا نتيجه داشته يا نه هيچ معلوم نيست و هركسي ميتونه ازين كليپ ها بسازه . تاييديه دوستان عزيزم رايموند و حميد هم حجت نيست . درباره ادبيات مدير سايت هم حرفي براي گفتن ندارم چون ظاهرا نه حرف منو متوجه ميشن و نه ميخوان كه متوجه شن و به قول معروف مرغ ايشون يه پا داره و فرق نگراني و تخريب رو نميدونن .

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 12 Thumb down 6

  دیوار تنها موجود دنیاست که همه حرفهایت را خوب می شنود
  گارد نمی گیرد،
  مخالفت نمی کند،
  کج فهمي ندارد،
  و با رفتار اشتباه روی اعصابت پیاده روی نمی کند…
  دلمان ترکید بس که گفتیم « آ »، شنیدند « ب »!
  بس که گفتیم « آ »، شنیدند « آ »، گفتند « ب »!
  بس که ار زور غرور الف و ب مان قاطی شد!
  بس که گفتیم سفید، از سر لج بازی گفتند سیاه است!
  هیچ حرفی را قبول نکردیم تا ژست منطق مان خراب نشود!
  بس که با منطق هم مسابقه دادیم که بگوییم فلانی تو اشتباه می کنی!

  رایموند از آمریکا می‌گه:

  Thumb up 14 Thumb down 6

  دوست خوب شما هم حرفت حجت نيست !!! شما دلايل علمي خود رو بدون تاصب با خلوص نيت در اختيار دوستان بگزاريد تا قضاوت كنند … اين يك مقلطه قديمي هستش … من به شخصه ميگم در جريان كار ايشون بودم و با هم صحبت و تبادل نظر كرديم و با خلوص نيت با هم ارتباط داشتيم …. شما بعد يه مدت اومدي و نفي كار ميكني !!! با چه سندي ؟ با چه تجربه اي ؟ با چه پشتيباني علمي ؟ شما دامپزشكيد ؟ مدارك تحصيلي خود رو بديد من با شما بيشتر اشنا بشم …. انتقاد سازنده ؟ كجاي كار شما سازندست ؟ چي ساختي ؟ محصول انتقاد شما بجز كم لطفي و كوچك كردن زحمتت دوستمون چي بوده ؟ شما چنان مضلوم گرايي ميكنيد و قيافه حق به جانب به خودتون ميگيريد كه فكر كنم باورتون شده كه چون شما و فقط و فقط شما داريد نفي كار ميكنيد پس اين كار انجام نشدنيه ؟ به نظر من يا شما نيت پليدي داريد يا يكم افسردگي گرفتيد از نتيجه دوست ما يا واقعلا خودتون به خودتون باورانديد كه حرف شما حجت تمامه

  سيد می‌گه:

  Thumb up 6 Thumb down 2

  سلام به دوستان قناريكده من خيلي وقته دارم درباره اين روش تحقيق ميكنم و خيلي كليپ ديدم اما چيز زيادي دستگيرن نشده چون روشا كم و بيش باهم فرق داره و كليبا زياد واضح نيست و نشون نميده كه تخما نطفه دار شده يا نه و بيشتر گمراه شدم اما ميخوام طبق دستورالعمل سايت خودم امتحانش كنم ببينم جوجه ميشه گرفت يا نه يا علي

  اکبر از تبریز می‌گه:

  Thumb up 6 Thumb down 0

  با عرض سلام خدمت نوید جون و رایموند عاغا!احمد و حمید عاغا .
  خواستم بگم به دو طرف که بحث هاتون خیلی خوبه اگه بی احترامی نشه .
  بنده نظراتونو دنبال میکنم و استفاده می کنم .
  اما بعضی از حرفاتون اصلا مناسب نیست دوستان.
  همین که نوید جون یه سایت باحال رو مدیریت میکنه و دوستان تبادل نظر میکنه و ما هم استفاده میکنیم خودش خیلی خوبه.
  پس لطفا رعایت حال بیننده هارو هم بکنین.

  احمد می‌گه:

  Thumb up 8 Thumb down 12

  سلام عليكم . متاسفانه همچنان شما به توهين هاتون دارين ادامه ميدين . آقا رايموند گل اولا من به شما توهين نكردم شما هم ادب رو رعايت كن لطفا ( اينجا فقط بحث عاقلانه ميكنم توهين به درد هيچ كسي نميخوره ) !!! دوما من آموزش ، عكس ، كليپ و … ارائه نكردم كه بخواد حجت باشه يا نباشه اگر روزي فرصت كنم و سايتي درست كنم حتما مستندات و تاييديه (پيشكسوتان سرشناس) صنف ( نه كامنت دوستان مدير سايت ) رو درباره ي ادعام در سايت ميزارم كه حجت براي تمام دوستان تمام شه !!!!! سوما دوست عزيزمون آقاي رسولي مگه پزشكن يا مدرك علمي يا تحصيلي اينجا ارائه دادن كه شما از من مدرك ميخواين ؟؟؟؟؟؟ در حالي كه اتفاقا از ايشون اين انتظار ميره كه وقتي دست به آموزش يه تكنيك تخصصي ميزنن حتما مدرك و مستندات علمي ارائه بدن وگرنه هركسي توانايي تهيه مقاله و قراردادن تو سايت رو داره . چهارما شما اگر يكم انصاف داشتين و به خودتون زحمت ميداديد اون لينك سايتي كه من در چند تا كامنت بالاتر گذاشتم رو با دقت نگاه ميكرديد كه الحمدلله از آمريكا هم هستيد پس به زبان انگليسي هم مسلطيد ، كاملا متوجه ميشديد كه نقص اصلي اين مقاله در كجاس !!!!! براي چندمين مرتبه ميگم همونطور كه در لينك بالا كاملا واضح نشون داده شده براي تلقيح مصنوعي در هر حيووني مخصوصا (پرندگان) به خاطر شكل خاص دستگاه گوارش و دستگاه تناسليشون كه همگي منتهي به يك مجراي خروجي ( كلوآك ) ميشه بايد بايد بايد براي انجام اين تكنيك ، اسپرمهاي جمع آوري شده رو در مجراي( اُويداكت) تخليه كرد ( كه تو اون لينك ، عكس مجراي اويداكت كه از مخرج يه طوطي خارج شده رو نشون داده) !!! اما تو اين مقاله اصلا كوچكترين اشاره اي به اين موضوع( مجراي اويداكت) نشده و فقط گفته شده لوله را ١ ميليمتر داخل كلوآك (مقعد) ميكنيم و آهسته ميدميد . دقيقا ايراد من نسبت به مقاله ي اين سايت به همين موضوع هست كه البته سايت هاي زيادي هست كه اين عرض بنده رو نشون داده كه هم علميه و هم مورد تاييد و هيچ كدوم ازين اين سايت هاي (خارجي و تخصصي) مال من و مال دوستان من نيست كه بخواد براي دوستان ايجاد شبهه كنه !!! اميدوارم اينبار بدون تعصب ببينيد و بازهم ميگم قضاوت باشه با دوستان

  مصطفی رسولی می‌گه:

  Thumb up 12 Thumb down 5

  باسلام..خوشخالم که دوستمون احمد آقا هم بالاخره به این نتیجه رسید که قبل از هرچیز باید ادب و رعایت کننن خیلی جالبه شما اول توهین میکنید بعد که واکنش متقابل میبینید دم از ادب و نقد علمی میزنید قضاوت دوستان انعکاس حرفها و ادبیات خود شماست …من روی قناری تلقیح انجام دادم یه متن هم برای دوستان گذاشتم هیچ ادعا و حرفی هم نیست و خوشحال میشدم اگر کسی منصفانه انتقاد میکرد اما متاسفانه فضای مجازی برای بعضی از دوستان بد تعریف شده و چون هویت ناشناس دارند هر حرفی را میزنن…من به حال شما غبطه میخورم که انقدر وقت آزاد دارید و میتونید روزها خودتونو سرگرم این مطالب کنید…دقت کنید یه بار دیگه توضیح میدم امبدوارم متوجه شید و تموم کنید این بحث رو…من تو مقاله نوشتم تلقیح اسپرم به ماده زمان مشخص داره گفتم ۳/۴ روز قبل از تخم گذاری زمانی که ماده قناری به طور غریزی پشت میده و تاتی میده..اون موقع است که به اصلاح قناری بازها پس ماده خیس و بازه و گفتم که تو زمان مشخص باید تلقیح بشه تا اسپرم به محل مورد نظر برسه..اگر برای کسب اطلاع میخوندید حتما این مطالبو تو متن بالا میدید اما ظاهرا به منظور دیگه ای مطالعه کردید که از کامنت اول شروع به توهین کردید…خواهشی که ازتون دارم اینه که این بحث تکراری و ناخوشایند رو تموم کنید

  احمد می‌گه:

  Thumb up 7 Thumb down 8

  سلام . از آقاي رسولي و دوستان تقاضا دارم كه اون قسمتي از حرف من كه حاوي (كلمات) دور از ادب و بي ربط با موضوع بوده رو بگن مطمئن باشيد من شهامت عذرخواهي رو دارم اميدوارم شما هم داشته باشيد !!! ( بنده فقط انتقاد كردم راجب همين موضوع ) الفاظ بي سواد، افسرده ، پليد و ……. واقعا نميدونم چه ارتباطي به موضوع بحث داره ؟؟؟ !!! درباره غبطه خوردن به حال من كه فكر ميكنيد بنده بيكارم بايد بگم در زير همين قسمت كامنت ها دو تا گزينه هست كه من تيك زدم و الحمدلله دسترسي به اينترنت هر لحظه ممكن شده و روزي چند دقيقه سرزدن به اينجا وقتي زيادي نميگيره !!!! دوست عزيز خيس بودن پس ماده قبل از تخم گذاري هيچ ارتباطي به حرف من نداره و وقتي بطور طبيعي پرنده ماده به پرنده مذكر پشت ميده سينه رو پايين نگه ميداره و مخرجش رو به سمت بالا و تازه در اين حالت مجراي اويداكت ماده باز ميشه و مقداري به سمت بيرون مياد تا پرنده ي نر به راحتي بتونه اسپرم رو داخل مجراي اويداكت بريزه اما وقتي پرنده رو با دست ميگيرين هرگز اون حالت به پرنده ي ماده دست نميده و فقط پرنده استرس داره و مجراي اويداكت باز نخواهد شد و اينجاست كه بازم دوستان رو دعوت ميكنم به ملاحظه لينك سايتي كه قبلا گذاشته بودم تا ببينن مجراي اويداكت دقيقا چه شكلي هست و در كدام قسمت مخرج پرنده قرار داره ( بازم ميگم اون سايت براي من و دوستانم نيست ) . در ضمن اسپرم انسان فقط و فقط و ٢ روز داخل رحم زنده ميمونه فكر نميكنم اسپرم پرنده ها بيشتر از زنده بمونن .

  سيد می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 3

  سلام به دوستان قناريكده . احمد آقا سايتي كه گفته بوديد باز كرم اما راجب قناري نبود اون جيزي كه گفتهبوديد رو نشون داده اما براي يه طوطي بود .

  احمد می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 7

  سلام آقا سيد . بله گفته بودم كه تصوير در اون سايت مربوط به يه طوطي هست . دستگاه گوارش و دستگاه تناسلي در همه ي پرندگان يجوره .

  Thumb up 12 Thumb down 5

  ﺳﻼﻡ,اﺣﻤﺪ ﻋﺰﻳﺰ ﻫﻤﻴﻦ ﻳﻚ ﺟﻤﻠﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﺮاﻱ ﺑﺴﺘﻦ اﻳﻦ ﺑﺤﺚ ﺑﻪ ﺩﻟﻴﻞ ﻛﻤﺒﻮﺩ اﻃﻼﻋﺎﺕ ﺷﻤﺎ ﺩﺭ اﻳﻦ ﺯﻣﻴﻨﻪ ﻛﻔﺎﻳﺖ ﻣﻴﻜﻨﻪ. ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﮔﻮاﺭﺵ و ﺩﺳﺘﮕﺎﻩ ﺗﻨﺎﺳﻠﻲ ﺩﺭ ﻫﻤﻪ ﭘﺮﻧﺪﮔﺎﻥ ﻳﻜﺠﻮﺭﻩ.

  احمد می‌گه:

  Thumb up 7 Thumb down 8

  سلام . آقا حميد اگه غير از خفاش
  :-)) پرنده ي تخم گزار خاصي ميشناسي كه غير از مجراي كلوآك خروجيه ديگه اي براي دفع ادرار و مدفوع و … داره معرفي كنيد ماهم از اطلاعات شما استفاده كنيم والا بنده ادعاي علامه بودن نكردم !!!! راسته روده هايي كه تو اين ٤٨ سال سني كه از خدا عمر گرفتم ديدم همه يجور بودن ، اگر هم شما پرنده ي خاصي بشناسي بازم ردي بر مدعاي من راجب لقاح مصنوعي نيست !!!! شما اگر ردي خاص بر روش صحيح لقاح مصنوعي داريد خوشحال ميشم بدونم .

  رایموند از آمریکا می‌گه:

  Thumb up 5 Thumb down 3

  خفاش پستانداره اســــتـــــــــاد

  احمد می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 6

  سلام . عزيز دلم آقا رايموند گل از آمريكا ، منم براي مزاح خفاش رو مثال زدم و اگه دقت كنيد شكلك :-)) رو گذاشتم !!!!!!!!!!!! فك نميكردم منظورمو از :-)) متوجه نميشيد وگرنه اصلا نميگفتم تا شما براي تايپ كردن به زحمت نيفتيد. ازين حرفي كه زدين كاملا مطمئن شدم كه دوستان تمام حرفاي منو برعكس متوجه ميشن و مثل شما در كلام من تأمل ميكنند

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 13 Thumb down 3

  الان شما آقا سید هستی یا احمد ؟
  میبینم که جفتتون از یک آی پی استفاده میکنید . حتما سید احمد هستید :)))

  اکبر از تبریز می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 2

  خخخخخخخخخخخخخخ
  :)))))

  مصطفی رسولی می‌گه:

  Thumb up 8 Thumb down 4

  😀 😀 navid (y)

  پیام می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 7

  سلام حیفم اومد نگم اقا احمد خیلی باحالی بخدا تو هیچ مبحسی ک نیوردی,من طرفدارت شدم اقا اینم بگم خداییش از اولین کامنت تا الان من هیچ بی ادبی و حر غیر مرتبطی از احمد اقا نشنیدم ایشون با صراحت و کمال ادب پاسخ همه رو دادن ایول اقا ایول,خداکنه این کامنت باعس نشه نوید اقا با ما لج کنه و جوابمونو دیگه نده خخخخ

  شادی می‌گه:

  Thumb up 6 Thumb down 7

  باسلام, آقای احمد عزیز اگه ایران زندگی میکنید باید متوجه شده باشیدکه اینجا کسی حوصله بحث علمی نداره یه نتیجه با فکر محدود خودش میگیره و بقیه یا قبول میکنن یا …. اینجام من متوجه شدم جناب پروفسور رسولی وقت آزاد برای بحث علمی ندارن ولی خیلی شیکو سریع خوشمزگی مدیر باسواد سایتو لایک کردن . ادامه نده برادر بزرگوارم چون نگرانیتون اینجا درک نمیشه متاسفانه

  پیام می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 9

  بیگ لایک شادی خانم ,بنده هم همینو میخاستم بگم جناب رسولی همه ما عاشقان قناری ک هرکاری میکنیم تا وقت ازاد پیدا کنیم وو دنبال کسب تجربه در این ضمینه باشیم ک یکیشم سر زدن ب این سایته رو دارای وقت ازادو بیکار طلقی کردن,امیدوارم یروزی حرکت هرکس درضمینه کار مورد علاقش بیکاری و الاف بودن طلقی نشه

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 2

  آقا پیام این که جناب رسولی فرصت نمیکنند همیشه آنلاین باشند به این دلیله که خیلی سخت مشغول پرورش قناری هاشون هستند ، قناری های درجه یکی هم دارند .
  این که امثال من و شما وقت اضافی ایجاد میکنیم و سایت ها رو چک میکنیم چون به این اطلاعات احتیاج داریم و از روی اجبار این کار رو میکنیم . مطمئناً شما هم اگر دنبال آموزش نباشی اینجا نبودی .
  در مورد بحث بالا و کم نیاوردن که فرمودید ، عرض کنم باید علمی باشه تا بحث علمی میان دو طرف شکل بگیره ، اینکه صرفا مظلوم گرایی شود و حاشا کردن دلیل عالم بودن نیست

  شادی می‌گه:

  Thumb up 7 Thumb down 1

  آقای رسولی من مقالتون رو به یکی از استادام که در این زمینه تحقیقاتی داشتن نشون دادم ,ایشون ضمن تایید مطالب از شما و مدیریت سایت تشکر کردن .امیدوارم زود قضاوت کردن منو ببخشید

  ناشناس می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام از مدیریت یه سوال داشتم احمد خودش دیگه نمیاد یا آی پی شو مسدود کردین؟

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  آی پی کسی مسدود نشده آقای مثلا ناشناس

  نادر می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 0

  سلام ودرود برجناب احمدی ورسولی عزیز بنده درسایتای خارجی بخصوص عربی عمل تلقیح راروی قناری دیدم خوب دوستان عزیز وسروران گرامی حالا که یه نفرادم باشهامت پیداشده وچراغ راه دیگرون شده ماچرابهمون برمیخوره بنده اگه شک دارم اینکارونمیکنم ولی نمیتونم ازاقایی که اینکاروانجام داده ایرادبگیرم مابجای انتقادازدیگرون ونق زدن باهم همکاری کنیم بامید موفقیت وپیروزی برای اقای رسولی واحمدی وهمه عشقبازا

  نادر می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 0

  درادامه مطالب قبلی باید بعرض برسونم ماازمطالب ارزنده شمااستفاده میکنیم تاکنون کسی از من دعوت نکرده ازاین سایت استفاده کنم من بخاطربعضی ازسوالاتی که دارم ازاین سایت استفاده میکنم اینم ناگفته نماند من لوله مخصوص تلقیح پیدا نکردم وگرنه حتما این کارو انجام میدادم

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 4 Thumb down 0

  سلام نادر عزیز ، ممنون از حمایتتون ، به این لوله ها اصطلاحا لولی مویی میگن و مغازه های لوازم پزشکی دارند ، عکسش رو به پست اضافه میکنم

  اسماعیل می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  سلام آقای مثلا ناشناس نیستم اسماعیلم از اسلامشهر دو سه روز پیش برای اولین سایتشو رو دیدم ونظراتو خو ندو او سوالم کنجکاو شدم پرسیدم چرا که این دوستمون احمد این همه حساس شده بودم یه هو بیخیال شد سایتتون سایت خوب کاملیه اما اگه میشه شما که توی سایتونگ همه چی دارید خوب کلاس های آموزش پرورش ونگهداری قناری وتلقیح رو هم بزارید ممنون

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 5 Thumb down 0

  سلام آقا اسماعیل ، خوشبختم .
  آموزش ها که توی سایت به صورت واضح موجوده ، کلاس های تخصصی هم ممکنه در آینده برگزار بشه که در اینصورت دعوتنامه در قناری کده قرار خواهد گرفت

  اسماعیل می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  تو پیام قبلی که گذاشتم چندتا غلط املایی بود ببخشید دلیلشم کلمات پیش فرض گوشیه منظورم این بود دو سه روز پیش سایتتون رو برای اولین بار دیدم ونظراتو خوندم و این دوستمون احمد که خیلی حساس شده بود ویه هو بیخیال شد منم کنجکاو شدم و اون سوال رو پرسیدم.

  نادر می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  سلام ودرودفراوان منوپذیرا باشین بااجازه اساتیدبزرگواربتده عمل لقاح مصنوعی راروی یکی ازپرنده هام انجام دادم فکرمیکنم که قدمی بجلوبرداشتم من لذت میبرم ازاینکه بعدازسالهاتکرارباایده ای جدید اشناشدم وخیلی ازاین موضوع خوشحالم همچنین ازشماممنونم بابت راهنماییتون باارزوی موفقیت وپیروزی برای شمادوستان خوبم

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام نادر جان ، امیدوارم که در این کار موفق باشی

  اسماعیل می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام من هم از آشنایی با شما و سایت خوبتون خوشبختم. پودر copex که برای شپشک هست برای خود قناری هم ضرر داره. روی ظرفش نوشته به بدن و اطراف پاشیده شود یه وقت نخورن یا با دونشون قاطی نشه؟ حالا پودر خوبیه بره کشتن شپشکها؟

  نادر می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  سلام باارزوی موفقیت برای شما من قناریی که لان قبل بایه قناری جفت کردم الان باسهره جفتش کردم وچهارعدد جوجه کشیدم میخواستم خدمت اونایی که میگن قناری باید تن نخورده باشه عرض کنم سهره اگه شرور باشه ورام میشه روش حساب باز کرد .

  شهیاد می‌گه:

  Thumb up 2 Thumb down 0

  سلام جناب اقای نوید جان احمدی گل
  اقا بنده دیر دیدم این بحث رو اما عرض کنم به همه دوستان که اگر همه هر چه اموخته دارند مخفی کنند که مبادا اتفاقی بیفته که علم رشد و پیشرفتی نداره اگر انیشتین اتم رو مخفی میکرد الان با اتمام انرژی فسیلی باید روغن چراغ میسوسوندیم , یا …….
  اگر قصد شما خیر باشه من و ما که نمیدونیم خدا میدونه و.فرموده زکات هر علمی ترویج اون علمه و باید به اشتراک و ازمون گذاشته بشه تا به بهترین فصل برسه خدا پدر مادر این بچه های باحال و با معرفت بیامرزه که وقت میزارن اطلاعات مجانی که با تجربه گران به دست امده بی دریغ و چشمداشتی به ما میدن اقا تا قبل این که دنیای مجازی پیش بیاد حتی مرغ و خروسم کسی نمیخواست بگه نر کدومه ماده کدومه و یا قناری ها همه بی نژاد بی اصالت کسی جز اندک
  ادمای خاص نژاد کاری نداشت ابلق کشی و یه سر کردن جیبر و ….. مال بی اطلاعی منه الان من خیلی ممنون این بچه هام خیلی ها حتی به حیوناشون دارو میدادن عقیم میکردن که کسی نون نبره جوجه نکشه من به کسی بی احترامی نمی کنم خودمو میگم اما الان مردم چشمشون بازه دیگه نمیشه سهره ده تا بخری یکیش نر باشه دیگه همه قناری درست تن میکنن چرا چون این دوستان به من یاد دادن چیز هایی که تا قبل از این پدر به اولادش زوری میگفت اونم دم مرگ به عنوان راز خدا را شکر نمردیم دیدیم صداقت دیدیم بچه های باحال یاد گرفتیم نژاد و درست عشق بازی و از همه دوستان و بخصوص از زحمتکشای باحال و بی دریغ عمر باعزت خدا بهتون عنایت کنه من دستتون میبوسم
  علی مرتضی ()

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 2 Thumb down 0

  سپاس از لطف سرشارتون آقا شهیاد عزیز

  شهیاد می‌گه:

  Thumb up 2 Thumb down 0

  علی مرتضی( ع) پشت و پناهتون در پناه و رحمت الهی ارامش شادی و سلامتی براتون ارزو دارم

  علی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام بعد از تلقیح نر و ماده باید پیش هم باشن یا جدا

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام . بستگی به شرایطشون داره . اما میتونند جدا باشند

  علی می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام امکانش هست شماره تماسی از کسی که این کار رو کرده به من بدین ممنون میشم فکر کنم فامیلیشون احمدی یا رسولی هست
  خیلی تشکر شماره من ۰۹۳۸۷۲۰۸۲۹۷ یک پیامک هم کفایت میکنه خیلی تشکر

  ناشناس می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام مفاله خوبیه .ادم باید از تجربه کردن نترسه .من انجام دادم .جوجه هم داد

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام
  بسیار عالی
  شما هم میتونید تجربه خودتون رو از تلقیح مصنوعی برامون بنویسید

  رضا می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام جناب نوید خان…ما متاسفانه تو شهرمون نمیتونیم از از لوله مویی یا میکرو پیپتپیدا کنیم یعنی نیست .چن بارم ازتون تو فیس خواستم که کمکم کنید اما شما مارو قابل ندونستید.

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام دوست عزیز
  من شما و جناب رسولی رو تگ کردم تا خودتون مستقیم با ایشون در ارتباط باشید .
  موفق باشید

  رضا می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  من از طریق یکی از آشناهام تو استرالیا دوسال پیش در مورد لقاح قناری چیزایی یاد گرفتم وانجامم دادم که دوتا جوجه حاصل شد متاسفانه لوله مویی رو که داشتم رو از دست دادم برای چندمین بار ازتون میخام که کمک کنید ۰۹۱۴۹۴۳۴۰۱۲ لطفا لطفا لطفا

  line می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام
  سایتتون واقعا بسیار عالی هست
  من اصلا تو شهر خودم نمیتونم لوله مویی پیدا کنم خودمم بد جور کنجکاوم این کارو انجام بدم لطفا اگه میشه یه جایی معرفی کنید یا ما هزینشو بدیم واسه ما پست کنید

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  سلام ، از فروشگاه های لوازم پزشکی شهرتون میتونید تهیه کنید

  ناشناس می‌گه:

  Thumb up 3 Thumb down 0

  سلام.دوستای عزیز من همه جورش رو امتحان کردم
  دونکته واقعا مهمه یکی حتما قبل از تلقیح از هم جدا بشن که حسابی مست بشن وبعد از چال کردن لونه تلقیح انجام بشه .یکی هم اینکه حتما اسپرم تو اویداکت پرنده خالی بشه وگرنه هیچ نتیجه ای نمگیرین .بهتره برا این کار از ماده که قبلا چند سری تخم گذاری داشته استفاده کنین راحت تر اویداکتش مشخص میشه

  ali می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام خدمت دوستان وعلاقه مندان قناری وسهره:میخواستم بگم که بحث لقاح مصنوعی بسیار مفید بود اما لطف کنید کاملش کنید مثل پیدا کردن اویداکت در قناری ماده برای بهتر شدن ونتیجه گرفتن از عمل لقاح سپاس گذارم

  مهدی می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  خیلی مفید وکاربردی برای قناری کورم بود

  ناشناس می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام یه روش خیلی ساده برای پیدا کردن اویداکت اینه که بری یه مرغ مصنوعی بخری .البته هواستون باشه بیشتر مرغ های مصنوعی خروسن .شما اونی که تاجش از همه کوچیکتره رو انتخاب کنین .بعدش میارینش خونه کالبد شکافی معقدش میکنین .میفهمین چی به چیه.

  ناشناس می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  دوستای عزیز اینو بگم که تو قناری ماده اماده با یه کم تحریک یه لایه از معقد بیرون میزنه که همون اویدکتشه اسپرم رو تو اون لایه خالی کنین حتما نتیجه میگیرین

  مجتبی می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  اقایون ببخشید ما نباید دائم در حال این باشیم که موتور هم را بیاری پاین باید با تجربیاتمون کمک هم کنیم وپله ترقی باشیم واسه هم الان واسه همینه تو همه زمینه ها میگند ما ۱۰۰ از بقیه کشورها عقبیم چون میخوایم سنگ جلو پای دیگران باشیم وراه وسد کنیم ببخشید من اینطور سریح گفتم من قناریاما دوست دارم وهرکیم قناری دارد واز تجربیاتشم واسم میگد دوست دارم ممنون

  حمزه می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام ببخشید میشه بی زحمت از این لوله ها برام بفرستید هرجا گشتم نیست جواب بدید لطفا

  نوید احمدی می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  سلام ، فروشگاه های تجهیزات پزشکی دارند احتمالا

  ali می‌گه:

  Thumb up 1 Thumb down 0

  با سلام.لوله رو اگه تجهیزات پزشکی نداشتن میتونین ازازمایشگاهای شهرتون بخواهین.اقای ناشناس ممنون از کمکتون مشکل اویداکت حل شد حالا قناری نرمون اسپرم نمیده تمام کارای بالارو انجامم دادم ولی دریغ از اسپرم

  بنیامین می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با سلام ممنون از سایت خوبتون و راهنمایی های مفید شما
  شرمنده من ماده ام را با نر حدود ۲۰ روز کنار هم هستند هر دو هم مست هستند و از اون اول با هم دعوا میکردند تا دیروز که ماده ام اولین تخمش را گذاشت ولی هم چنان با هم دعوا دارند و ماده به نر باج نمیده خواستم ببینم اینا جفت خوردند یااین تخم از روی مستی مادست باید چه کار کنم

  ممنون

  alireza می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  ایا با طوطی..کاسکو هم میشه تلفیق مصنوعی راانجامداد

  alireza می‌گه:

  Thumb up 0 Thumb down 0

  با طوطی کاسکو میشه تلفیق مصنوعی کرد

  ارسال نظر (نظرات ارسال شده: 89 دیدگاه)

  فروشگاه قناری کده راه اندازی شد

  افتتاح فروشگاه قناری کده

  www.shop.canary98.ir

  لوازم قناری فروشگاه لوازم قناری کده فروشگاه لوازم قناری فروشگاه قناری کده فروش لوازم قناری کده فروش لوازم قناری فروش قفس قناری افتتاح فروشگاه قناری درود دوستان و همراهان عزیز همان طور که قول داده بودیم فروشگاه قناری کده راه اندازی شد. ✅ فروشگاه هر روز کامل تر خواهند شد و با محصولات متنوع سعی در راضی نگه داشتن شما کاربران گرامی داریم. با عضویت در کانال فروشگاه هم میتوانید از تخفیف ها و محصولات جدید با خبر شوید :

  https://telegram.me/joinchat/A9StSUC-NfOQ_-ytSjKUQw

  https://telegram.me/canarybazar

  آدرس فروشگاه قناری کده :

  www.shop.canary98.ir

  از تولید کننده های عزیز هم دعوت می شود که محصولات خود را از طریق شماره زیر به ما معرفی کنند تا در صورت توافق در فروشگاه به عرضه کاربران قرار گیرد. 09300098311 سپاس از همراهی شما همراهان همیشگی قناری کده
  تبلیغات
  شبکه های اجتماعی